KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 16129190

nr 1612 9190

Uno Vallman

(1913-2004), Sverige

Akvareller, 2 st, Fjällandskap. Signerad, numrerad 1966. Akvarell, daterad bildmått: 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 40x47 cm

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 15 april 2024
kl 19:31:33

Uno Vallman

Läs mer om Uno Vallman